Fotoselli kapı seçerken dikkat edilecek hususlar

16-05-2012Fotoselli kapıyı seçerken dikkat edilecek hususlar

 

Günümüzde Türkiye’de onlarca çeşitli fotoselli kapı markaları bulunmaktadır. Bu nedenle son tüketici kullanacağı doğru kapıyı seçerken zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu nedenle son tüketicinin en doğru kapıyı seçebilmesi için teknik konuları objektif olarak ele alması gerekir.

 

Tercih yaparken yardımcı olacak bu sorulara cevap aranmalı:

 

1-) Fotoselli kapının kurulacağı binada insan trafiği yoğunluğu nedir? (Fotoselli kapının günlük açılma-kapanma sayısını belirlemek gerekir)

2-) Fotoselli kapının açılma-kapanma hızı gereksinimleri nedir? (Örneğin iki hareketli kanat sisteminin kullanılması, açılma-kapanma hızını artırabilir)

3-) Hareketli kanatların ebatları ve ağırlığı nedir?

4-) Fotoselli kapının net geçiş genişliği ne olmalıdır? (Genellikle 2 insanın yan yana geçebilmesi veya 2 market arabasının yan yana geçebilmesini amaçlanarak tasarlanabilir)

5-) Fotoselli kapının net geçiş yüksekliği ne olmalıdır? (Mimar ve tasarımcıların kapı çizimini yaparken 2500 mm üzerine çıkmaması tavsiye edilir. Çünkü geçiş ebatları yükseldikçe, yalıtım giderleri ve profil maliyetleri de yükselir.

6-) Fotoselli kapının bakımı için satıcı size ne öneriyor? (Örneğin bu markanın Türkiye’de ana deposu var mı? Ürün için yedek parça lazım olduğunda size ne kadar hızlı geri dönüş yapabilir ve sorununuzu çözebilir?)

 

Bir markanın kapısını diğer markanın kapısıyla kıyaslarken bu sorulara cevap arayın ve objektif kararınızı verebilirsiniz.

 

Benzer makaleler:

 

Fotoselli kapıyı mükemmel yapan unsurlar

Fotoselli kapı nasıl çalışır?